Dovolená v Izraeli

Vyberte si zájezd do Izraele
 

Dovolená v Jordánsku

Vyberte si zájezd do JordánskaTipy na cestu do Jordánska

Cestovní doklady
Pro návštěvu Jordánska je nutný cestovní pas platný minimálně dalších 6 měsíců.


Víza
Vízum do Jordánska je možno obdržet na počkání na letišti a hraničních přechodech, též v kanceláři jordánského honorárního konzula v Praze.Přihlašovací povinnost: Cizí státní příslušníci jsou povinni se registrovat na nejbližší policejní stanici do dvou týdnů od vstupu do země (při pobytu delším než 2 týdny), při pobytu kratším registrace není nutná.

Návštěva Jordánska
Díky své poloze zatím není Jordnásko příliš navštěvovanou zemí. Ovšem rozhodně má co nabídnout. Rudé moře je ideálním místem na potápění a vůbec k jakémukoliv vodnímu dovádění. Rozhodně se vydejte na výlety do míst jako je skalní město Petra, které nenajdete nikde jinde na světě. Beduíni vám nabídnou projíďku na velbloudech nebo koňských spřeženích. Měsíční krajinu u nás na zemi můžete vidět ve Vadí Rúm. Jordánsko je starobylou zemí Blízkého východu, kde je všudypřítomná poušť, slunce, nádherné moře a hlavně neobyčeně bohatá historie.

Jordánská kuchyně
Hlavním jordánským pokrmem, který musíte rozhodně ochutnat, je švarma. Trochu připomíná gyros, protože je to chlebová placka, do které se dávají různé náplně. Jinak se v Jordánsku najíte kdekoliv a kdykoliv, malé resturace či bufety jsou na každém rohu. Samozřejmě v době ramadánu jsou pravidla trochu jiná. Typická je arabská kuchyně, ochutnat můžete kuskus nebo např. falafel.

Dalšími typickými potravinami je skopové či jehněčí maso, hodně zeleniny i ovoce a samozřejmě rýže nebo ryby. Mezi typické potraviny patří dále manfas, což je skopové maso v jogurtu s cibulkou a s rýží. Na každém rohu je k dostátní kebab.

Vodu pijte rozhodně jen balenou a pozor na led, které může být vyroben z nebalené vody. Co se alkoholu týká, tak jeho požívání je omezené, někde zakázané, v době ramadánu je situace úplně jiná. Z alkoholu se zde pije arak, který se vyrábí z vinné révy a anýzu. Oblíbené je také pivo. Pokud máte rádi jídlo z fast foodů, tak si taky přijdete na své. Svoje provozovny tu mají všechny obří řetězce, hamburgery tu patří k oblíbený pokrmům.